Včasnost může zachránit spousty životů

Ahojky, dnes bych se s tebou ráda podělila o zásadní a nepříjemnou událost v mém životě z roku 2007. Šla jsem po doporučení gynekologa na vyšetřeni prsou a byl nalezen útvar v pravém prsu s benigním nálezem. Prý vše ok,nemusí jít ven. Jenže moji úžasné sestřičce Soničce se to nezdálo a donutila mě jít na další vyšetření.

No, nakonec jsem skončila před mamární komisí a ta se dohodla,že to půjde ven. A prý o tom debatovali fakt dlouho. A 11.01.2008 v den mých 34. narozenin jsem si skočila ten útvar nechat vyndat. Podotýkám,že jsem opravdu věřila, že je to jen útvar, který musí ven a vše bude ok.

Za týden jsem si šla pro výsledky a oznámili mě, že musí říznout znovu a víc, neboť v okrajích něco našli. Tak a nastal šok, pláč…a já se šprajcla… že to v žádném případě, že už to bude poznat a že co si počnu s jedním menším prsem.

Jsou připraveni a hned mě poslali za psycholožkou. A já si za 30 minut šla zpět do ordinace pro další termín operace. 23.1. další zákrok a 12.02. opět pro výsledky.

Tentokrát už jsem byla vyplašená, ale stále věřila jen v to dobré. A výsledky byly OK. Huráááá!!! Vděčná jsem byla jako prase (pardón).
A víš co ti ještě řeknu? Byla jsem neskutečně pokorná, že stačilo 2x říznout a je to cajk. Žádná chemoterapie, nic… Prostě ten typ útvaru co vyndáváváš tak dlouho, dokud nejsou okraje ok.
A nechtěj vědět, co všechno jsem za ty dvě operace v nemocnici viděla. A co vidím každý rok při kontrole na Žlutém kopci.

A pokud dočetla nějaká žena až sem, tak šup, běž si prohmatat prsa a choď na pravidelné kontroly☝️
VČASNOST 👉EXTRÉMNĚ důležitá!
Děkuji životu, svoji sestřičce, všem lékařům, setřičkám za jejich práci a že vše dopadlo dobře. A svoji dceři, která tenkrát měla 6,5 roku a šíleně se o mě bála. Asi i kvůli ní jsem byla tak silná, pozitivní a věřila, že vše bude v pořádku. Byla tak vyděšená, že jsem byla prostě veselá.
V červnu jsme společně jeli na Avon pochod proti rakovině prsu. A pro mne to byl jeden z nejemotivnějších zážitků mého života!
Ta ohromná VDĚČNOST💫

Uložím sem pár fotek. A přiznám se, že jsem se při psaní rozplakala. Jo a prsa mám krásný, není to poznat, ale ukazovat Vám je nebudu 😆
Děkuji, pokud jsi dočetla do konce. Já doufám, že podobný příběh nemáš, ale pokud ano, klidně se mnou poděl a napiš mi.
Měj se krásně, zdravě a choď na pravidelné kontroly☝️

Včasnost může zachránit spousty životů. Bohužel né všechny, vím a posílám tam nahoru pozdrav všem, co neměli takové štěstí jako já❤️